RSS feed for Connor

Connor has logged 105 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ice on Fire

Ice on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry