RSS feed for Connor

Connor has logged 12 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry