RSS feed for Connor
  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The Week Of

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★½

  • The Director and the Jedi

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • We the Animals

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½