RSS feed for Connor
  • Private Life

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Beyond Skyline

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Downsizing

    ★½

  • Revenge

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Suburbicon

    ★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Coyote: The Mike Plant Story

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Jungle

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★½

  • LA 92

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • DRIB

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½