• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Parasite

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Blockers

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

    ★★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Hereditary

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★½

  • Breathe

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Before the Flood

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★