Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mafioso

Mafioso

1962
×
★★★
Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Visions of Suffering

Visions of Suffering

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Divinity

Divinity

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
19
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rey

Rey

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Norbit

Norbit

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry