• Soul

  • Tenet

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Pet Sematary

  • Us

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Polaroid

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nightingale

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

  • The First Purge

    ★★

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jigsaw

    ★½

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • The Ritual

  • mother!

  • It

  • The Shape of Water

  • Annabelle: Creation

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Life

    ★★½

  • Hot Summer Nights

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • 78/52

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Sleep Has Her House

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★