RSS feed for Cole
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★
Edit this entry  
28
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry