RSS feed for Cole
  • High Life

    High Life

    ★★★★

    What if we kissed    🙈   in the ship #7 fuck box   😍💖

  • Free Solo

    Free Solo

    ★★★½

    “When did you decide?”

    “Yesterday or the day before or something”

  • The Beaches of Agnès

    The Beaches of Agnès

    ★★★★★

    in the belly of the whale

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

    toothless is sometimes a cat and sometimes a dog and sometimes a bird of paradise and i love him so much it hurts

  • Climax

    Climax

    ★★★½

    sucker for cerrone and sangria

  • Greta

    Greta

    ★★½

    Nobody has or ever will chew gum the way Isabelle did here

  • Widows

    Widows

    ★★★½

    Elizabeth Debicki orders a vodka soda, is late to the big meeting, and buys a van she can’t drive... gay icon

  • Burning

    Burning

    ★★★★★

    I like to think Frank Ocean will be a Chang-Dong stan someday if he isn’t already

  • Support the Girls

    Support the Girls

    ★★★★½

    Many thanks to the casting director who decided to put Junglepussy in this

  • The Ballad of Buster Scruggs

    The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

    Make the Tom Waits chapter into a full length 👏👏👏

  • Fifty Shades Freed

    Fifty Shades Freed

    ★★

    “Babies happen when you have sex, and you and I tend to do a lot of that.”— Anastasia

  • Fatal Attraction

    Fatal Attraction

    ★★★

    GLENN