• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Sightless

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★½

  • The Vanished

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½