cole has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thriller

Thriller

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Choice

The Choice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry