cole has logged 25 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Macbeth

Macbeth

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slice

Slice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry