Sort by
  • The Color Purple

    ★★½

  • EXmas

    ★★★

  • Best. Christmas. Ever!

  • The Iron Claw

    ★★½

  • Thanksgiving

    ★★★★

  • What Happens Later

    ★★

  • Leave the World Behind

    ★★½

  • Five Nights at Freddy's

  • Saw X

    ★★★½

  • No One Will Save You

  • When Evil Lurks

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★

  • Quiz Lady

    ★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★½

  • Aporia

    ★★★

  • The Beanie Bubble

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • John Early: Now More Than Ever

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★½

  • First Time Female Director

    ★★★★

  • Suitable Flesh

    ★★★

  • Bad Things

    ★★★

  • La Chimera

    ★★½

  • Asteroid City

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • Queenmaker: The Making of an It Girl

    ★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • The Mother

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Mafia Mamma

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Jules

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Problemista

    ★★★★★

  • Cora Bora

  • Bottoms

    ★★★½

  • Another Body

    ★★★

  • Citizen Sleuth

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Reality

    ★★★½

  • She Came to Me

  • 80 for Brady

    ★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★

  • Eileen

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Fair Play

    ★★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★

  • Magazine Dreams

    ★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Something from Tiffany's

    ★★½