Sort by

coleman spilde has logged 26 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Diva's Christmas Carol

A Diva's Christmas Carol

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry