coles84 has logged 406 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return to Horror High

Return to Horror High

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edgar Allan Poe's Buried Alive

Edgar Allan Poe's Buried Alive

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Howling III

Howling III

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
London: The Modern Babylon

London: The Modern Babylon

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secrets of Emily Blair

The Secrets of Emily Blair

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elves

Elves

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Debug

Debug

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pact

The Pact

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Haunted Cop Shop II

The Haunted Cop Shop II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dog Pound

Dog Pound

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Come Back

They Come Back

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Collector

The Collector

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

2004
×
½
Read the review Edit this entry