coles84 has logged 42 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Love Ways

True Love Ways

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Coffin

White Coffin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Horror Story

Horror Story

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shoes

The Shoes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Attack of the Adult Babies

Attack of the Adult Babies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Vicious

Vicious

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Precut Girl

Precut Girl

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Splatter Farm

Splatter Farm

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Darkest Dawn

The Darkest Dawn

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Hooker in a Trunk

Dead Hooker in a Trunk

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man in the Wall

The Man in the Wall

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rabid Grannies

Rabid Grannies

1988
×
Read the review Edit this entry  
01
Reptiloid

Reptiloid

×
★★½
Read the review Edit this entry