coles84 has logged 33 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
They Come Back

They Come Back

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

Forbidden Games: The Justin Fashanu Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Collector

The Collector

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Willies

The Willies

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Girls and the Creature From Hell

Sorority Girls and the Creature From Hell

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deep Clean

Deep Clean

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abrakadabra

Abrakadabra

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peripheral

Peripheral

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mara

Mara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parallel

Parallel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Reborn

Reborn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry