• The Little Mermaid

  • Bad Blood

  • Super Mario Bros.

  • Aquaman and The Lost Kingdom

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Uncharted

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Bruce Springsteen & The E Street Band: The Legendary 1979 No Nukes Concerts

  • Sing 2

    ½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • Sooryavanshi

    ½

  • Paani Ch Madhaani

  • Finch

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Love Hard

    ★½

  • Apex

    ½

  • Encanto

    ★★½

  • Noah’s Shark

    ½

  • 13 Minutes

  • Army of Thieves

    ★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ½

  • Eternals

    ★½

  • Yes I Am Student

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★½

  • Theo Von: Regular People

    ½

  • Honsla Rakh

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Injustice

    ½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Playing Frisbee in North Korea

    ★★★

  • Black as Night

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Prey

    ½

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Too Soon: Comedy After 9/11

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Karen

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½