Sort by

Colin_Browning has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
7 Days

7 Days

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fay's 12 Days of Christmas

Fay's 12 Days of Christmas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Bite

Last Bite

×
Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Wolf

Wolf

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
09
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Edit this entry  
27
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wombling Free

Wombling Free

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Comedy Central Roast of Justin Bieber

Comedy Central Roast of Justin Bieber

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry