Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hideout

Hideout

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Deep House

The Deep House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Chickenhare and the Hamster of Darkness

Chickenhare and the Hamster of Darkness

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lover

Lover

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zoombies

Zoombies

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Book Club

Book Club

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry