Sort by

colin... has logged 57 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overcomer

Overcomer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Creative Control

Creative Control

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spinners

Spinners

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
American Son

American Son

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Swiped to Death

Swiped to Death

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Undo

Undo

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Dunes

The Dunes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Flagged

Flagged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hidden Mother

Hidden Mother

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Ride

Ride

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ripper

The Ripper

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Urn

Urn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gillymuck

The Gillymuck

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Lippy

Lippy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Box

The Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Rizzle

The Rizzle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Carved

Carved

2018
×
½
Read the review Edit this entry