Sort by

colin... has logged 50 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coda

Coda

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kazaam

Kazaam

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination

Final Destination

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dance Flick

Dance Flick

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Man

Little Man

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Bebe's Kids

Bebe's Kids

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry