Sort by

colin... has logged 52 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Christmas Twister

Christmas Twister

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Minions: Holiday Special

Minions: Holiday Special

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Southbound

Southbound

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Body Bags

Body Bags

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry