Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Spirited

    ★½

  • Zen – Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • She Said

    ★★½

  • Black Adam

  • Rosaline

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★½

  • Huluween Dragstravaganza

  • Snatched

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • My Policeman

    ★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Municipal Relaxation Module

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★½

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Rotting of Casey Culpepper

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★½