Sort by

Colin has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Edit this entry  
28
Luz

Luz

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Edit this entry  
27
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Otherhood

Otherhood

2019
×
Edit this entry  
22
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Edit this entry  
21
Always

Always

1989
×
★½
Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bathtubs Over Broadway

Bathtubs Over Broadway

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry