Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mister Organ

Mister Organ

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dad & Step-Dad

Dad & Step-Dad

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dad & Step-Dad

Dad & Step-Dad

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godland

Godland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Plane

Plane

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cash Cow

Cash Cow

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nick Naney: Nessun Dorma

Nick Naney: Nessun Dorma

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fitzwilly

Fitzwilly

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
$

$

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
EO

EO

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry