• Men

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • A Spy Movie

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • We Need to Do Something

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Things Heard & Seen

  • How It Ends

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • #cats_the_mewvie

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Synchronic

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

    ★★★★

  • Last Ferry

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Knives and Skin

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Wounds

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Sunlit Night

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Native Son

    ★★★

  • No Escape Room

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

  • High Life

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★