Sort by

Colin has logged 24 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bang Bang Baby

Bang Bang Baby

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Silent World

The Silent World

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry