Sort by

georgina has logged 28 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flight

Flight

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Airline Disaster

Airline Disaster

2010
×
½
Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry