georgina has logged 18 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry