Sort by

georgina has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Slice of Lynch

A Slice of Lynch

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Nine

Nine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Edit this entry  
23
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
His Favorite Person

His Favorite Person

2018
×
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry