georgina has logged 17 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Michelle Wolf: Nice Lady

Michelle Wolf: Nice Lady

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry