georgina has logged 21 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry