collin has logged 254 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Undone

Undone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ms. Purple

Ms. Purple

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry