• Nope

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Save the Manchilds, for They Shall Inherit the Earth

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Free Fall

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Significant Other

  • Soul

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Irresistible

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Devs

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ½