RSS feed for Fá

Fá has logged 19 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunting Season

Hunting Season

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry