RSS feed for Fá

Fá has logged 40 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodline

Bloodline

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunting Season

Hunting Season

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuber

Stuber

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Edit this entry  
17
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry