Sort by

Robert has logged 325 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double King

Double King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry