Sort by
  • The Killer

    ★★★½

  • Saltburn

    ★½

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Ferrari

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • You People

    ★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • I Know This Much Is True

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Tom Papa: You're Doing Great!

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation