Sort by

Megan has logged 372 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Romance

Romance

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carne

Carne

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Make an American Quilt

How to Make an American Quilt

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incarnate

Incarnate

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry