Sort by

Megan has logged 31 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Head Gone

Head Gone

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
TGV

TGV

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
300

300

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry