Sort by

Megan has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weekend

Weekend

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampires

Vampires

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lola

Lola

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry