• The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • 1BR

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • I Am Legend

    ★★★★

  • Wristcutters: A Love Story

    ★★★★★

  • The Terminal

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Love Actually

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★

  • Serendipity

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • The Replacements

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • You've Got Mail

    ★★★★★

  • Can't Hardly Wait

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • My Best Friend's Wedding

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★