Comics_196 has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry