Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Plane

Plane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Corsage

Corsage

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry