comikman has logged 18 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Circle

The Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry