• Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Nikki Glaser: Bangin'

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • 7500

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Good Omens

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

  • Good Boys

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • A Madea Family Funeral

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room