• Apocalypse Now

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Manchurian Candidate

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★