JP has logged 55 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
This Is My Land

This Is My Land

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crunch Time

Crunch Time

2017
×
½
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love in 3-D

Love in 3-D

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
Unleashed

Unleashed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Box

The Box

2009
×
★★
Edit this entry  
08
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
School for Scoundrels

School for Scoundrels

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
The Amazing Screw-On Head

The Amazing Screw-On Head

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Edit this entry  
03
Barbie Dance Club

Barbie Dance Club

×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wasteland

The Wasteland

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vault of Horror I

Vault of Horror I

1994
×
★★★½
Edit this entry