Sort by
  • You People

    ★½

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Romesh Ranganathan: The Cynic

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Smile

    ★★★½

  • V/H/S/99

    ★★½

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Bubble

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Watcher

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Seed

    ★★½

  • V/H/S/94

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

  • Dashcam

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

  • Hellbender

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Sadness

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Becky

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • I Blame Society

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½